דף הבית / לימודי רפואה בחו"ל / לימודי רפואה באיטליה

לימודי רפואה באיטליה

 

לימודי רפואה באיטליה, כמו גם לימודים בחו"ל בכלל, תפסו תאוצה בשנים האחרונות לאור הקושי להתקבל לחלק מהמקצועות והפקולטות באוניברסיטאות בישראל, ולאור המחירים הגבוהים של המוסדות השונים. ניתן למצוא סטודנטים זרים רבים אשר בזכות הצטרפותה של איטליה לאיחוד האירופי יכולים ללמוד שם, במידה ויש באמתחתם דרכון אירופאי כלשהו וזאת מבלי לתפוס הקצאה של סטודנט זר. 

לאוניברסיטאות באיטליה קיימות הקצאות מסוימות המגבילות את כמויות הסטודנטים הזרים הלומדים במדינה,אך בבתי הספר הפרטיים לא קיימת הגבלה כזאת, וניתן ללמוד שם בהתאם לשכר הלימוד. המקצועות המובילים והנחשבים ביותר באיטליה הם רפואה, אדריכלות ובישול. שכר לימוד ממוצע באוניברסיטאות הוא נמוך למדי ועומד על כ-1,000 יורו לשנה. למי שמעוניין ללמוד רפואה באיטליה בשפה האנגלית, ישנן אוניברסיטאות המציעות לסטודנטים זרים אפשרות זו, אך יש גם מספר אוניברסיטאות שלא מציעות תוכניות בשפה האנגלית ודורשות ידע שוטף באיטלקית.

קצת על איטליה

לימודי רפואה באיטליה בשפה האנגלית

איטליה הינה רפובליקה הממוקמת בדרום אירופה ומכסה את מרבית שטחו של חצי האי האפניני ושטחים נוספים. בנוסף, כוללת המדינה שני איים בים התיכון: סיציליה וסרדיניה. יחסיה של איטליה עם ישראל ידעו עליות ומורדות במהלך השנים, אך תמיד שמרו קשרי גומלין חיוביים. משנת 2001,  איטליה היא אחת מידידותיה הנאמנות ביותר של ישראל בעולם בכלל ובאירופה בפרט.

מאז ומתמיד הייתה איטליה אחד ממרכזי התרבות וההשכלה באירופה ועדות לכך היא מוסדות ההשכלה הגבוהה הרבים והידועים הפזורים במדינה.

תנאי קבלה ללימודי רפואה באיטליה

על המועמדים ללימודי רפואה להיות בעלי בגרות מלאה.

יש לעבור בחינת כניסה בנושאי ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, ובחלק מאוניברסיטאות גם אנטומיה. 

ידיעת השפה האנגלית או איטלקית, בהתאם לתוכנית הלימודים באוניברסיטה בה בחרתם. 

לימודי רפואה באיטליה בשפה האנגלית

אוניברסיטת לה ספיינצה

נחשבת לאחת מ-30 האוניברסיטאות הטובות באירופה. ממוקמת ברומא ומציעה תוכנית 6-שנתית ללימודי רפואה באנגלית. קרא עוד>>

אוניברסיטת פאביה

ממוקמת בצפון איטליה, דרומית למילנו ונחשבת לאחת האוניברסיטאות העתיקות ביותר באירופה. האוניברסיטה מציעה תוכנית לימודי רפואה באנגלית. קרא עוד>>

אוניברסיטת פאדובה (לימודים בשפה האיטלקית)

אחת האוניברסיטאות הוותיקות באירופה, נמצאת בצפון איטליה בסמוך לוונציה. האוניברסיטה דורשת את ידיעת השפה האיטלקית. קרא עוד >>

 

לימודי רפואה באיטליה הם לא רק הזדמנות ללמוד במוסדות אקדמיים מובילים, אלא גם האפשרות ליהנות מהחוויה של אורח החיים האיטלקי התוסס, במדינה עשירה בתרבות והיסטוריה, אשר נחשבת לאחת מהמדינות היפות באירופה. התואר מוכר על ידי האיחוד האירופי ובארץ.

 

אולי יעניין אותך גם לקרוא על:

 

חזרה ללימודי רפואה בחו"ל

מלא את הטופס ואנו נחזור אליך
לימודי רפואה בחו"ל הפכו בשנים האחרונות לאופציה רלוונטית עבור ישראלים רבים המעוניינים להתחיל לימודי רפואה אך הדרישות הגבוהות ומספר המקומות המצומצם באוניברסיטאות בישראל מרתיע אותם. בעזרת המכינה ללימודי רפואה של מדיקל דוקטור, בניהולו של ד"ר משה כהן, תוכלו להתקבל לאוניברסיטאות ברחבי העולם בשלל תחומי הרפואה : לימודי רפואה כללית, לימודי וטרינריה, לימודי רפואת שיניים ולמעשה להגיע לתוצאת הרצויה - תואר הד"ר. המכינה לרפואה מאפשרת לכם להתקבל לפקולטות שונות ברחבי אירופה: לימודי רפואה באיטליה, לימודי רפואה בהונגריה ועוד שלל פקולטות המכילות תוכניות שונות ללימודי רפואת שיניים ווטרינריה.