דף הבית / לימודי רפואה בחו"ל / לימודי רפואה באיטליה

לימודי רפואה באיטליה

לימודים בכלל, ובפרט לימודי רפואה באיטליה, תפסו תאוצה בשנים האחרונות לאור הקושי להתקבל לחלק מהמקצועות והפקולטות באוניברסיטאות בישראל, ולאור המחירים הגבוהים של המכללות השונות. ניתן למצוא סטודנטים זרים רבים אשר בזכות הצטרפותה של איטליה לאיחוד האירופי יכולים ללמוד שם במידה ויש באמתחתם דרכון אירופאי כלשהו מבלי לתפוס הקצאה של סטודנט זר. 

לאוניברסיטאות באיטליה קיימות הקצאות מסוימות המגבילות את כמויות הסטודנטים הזרים הלומדים במדינה,אך בבתי הספר הפרטיים לא קיימת הגבלה כזאת, וניתן ללמוד - הכל תלוי בשכר הלימוד כמובן. המקצועות המובילים והנחשבים ביותר באיטליה הם כמובן רפואה, אדריכלות ובישול. שכר לימוד ממוצע עומד על כ-1000 יורו לשנה באוניברסיטאות, והמכשול העיקר עבור מי שמעוניין ללמוד באיטליה הינה הדרישה בידע שוטף בשפה האיטלקית.

קצת על איטליה

איטליה הינה רפובליקה הממוקמת בדרום אירופה ומכסה את מרבית שטחו של חצי האי האפניני ושטחים נוספים. בנוסף, כוללת המדינה שני איים בים התיכון: סיציליה וסרדיניה. בצפונה, תוחמים את המדינה הרי האלפים והיא גובלת בשוויץ, בצרפת, באוסטריה ובסלובניה. אוכלוסיית איטליה מונה כ- 61,261,254 נפשות, והיא ברובה הומוגנית מבחינת שפה ודת.

שורשיה של ההיסטוריה המפוארת של איטליה נעוצים בתקופת האימפריה הרומית, דרך תקופת הרנסנס בה הפכה המדינה למרכז התרבות של אירופה וכלה בתפקידה כשחקנית ראשית בזירה האירופאית והבינלאומית כיום.

איטליה נמנתה בין מייסדי ארגון נאט"ו והאיחוד האירופי, ובכך הצטרפה למאמץ המערב אירופאי לאיחוד כלכלי ופוליטי, לרבות אימוץ מטבע היורו בשנת 1999.

לימודי רפואה באיטליה

יחסיה של איטליה עם ישראל ידעו עליות ומורדות במהלך השנים, אך תמיד שמרו קשרי גומלין חיוביים. יחסים אלה התהדקו מאז בחירתו של סילביו ברלוסקוני לראש ממשלת איטליה בשנת 2001, ומאז איטליה היא אחת מידידותיה הנאמנות ביותר של ישראל בעולם בכלל ובאירופה בפרט.

בירת איטליה היא העיר רומא, בירתה של האימפריה הרומית בעבר והמרכז הנוצרי הקתולי העולמי. בשטח העיר ממוקמת מדינת הוותיקן, משכנו של האפיפיור. רומא היא אחת הערים העשירות בעולם באומנות, אריכטקטורה, היסטוריה ודת. ברחבי העיר פרושים מבנים עתיקים, קתדרות מפוארות ופיאצות יפות אשר מהווים תזכורת תמידית להיסטוריה המפוארת של העיר. יותר מכל עיר אחרת בעולם, משכילה רומא לשלב בין העבר להווה. היא אחת הערים היפות בעולם ועל כן היא משמשת כמוקד תיירות מרכזי בעולם.

מאז ומתמיד הייתה איטליה אחד ממרכזי התרבות וההשכלה באירופה ועדות לכך היא מוסדות ההשכלה הגבוהה הרבים והידועים הפזורים במדינה.

אוניברסיטאות ללימודי רפואה באיטליה:

אוניברסיטת לה ספיינצה

אוניברסיטת לה ספיינצה היא האוניברסיטה הראשונה שנפתחה בעיר הבירה האיטלקית - רומא, בשנת 1903. בלה ספיינצה קיימות 3 פקולטות ללימודי רפואה: פקולטה לרפואה כללית ורפואת שיניים, פקולטה ללימודי פסיכיאטריה והפקולטה לרוקחות.
קרא עוד>>

אוניברסיטת פאביה

אוניברסיטת פאביה ממוקמת בצפון איטליה והיא נחשבת למוקד אקדמי חשוב. לאוניברסיטה בפרט ולעיר בכלל יש היסטוריה ארוכה עוד מימי הביניים, ותוכלו למצוא מבנים ישנים ונדירים לאן שלא תלכו בפאביה.
קרא עוד>>

אוניברסיטת פאדובה

אוניברסיטת פאדובה נחשבת לאחת האוניברסיטאות הוותיקות באירופה, נמצאת בצפון איטליה בסמוך לוונציה, וידועה בעיקר עקב עברה העשיר ובזכות האוניברסיטה שבה לומדים מעל ל-60,000 סטודנטים.
קרא עוד >>

 

לימודי רפואה באיטליה הם לא רק הזדמנות ללמוד במוסדות אקדמיים מובילים, אלא גם האפשרות ליהנות מהחוויה של אורח החיים האיטלקי התוסס, במדינה עשירה בתרבות והיסטוריה, אשר נחשבת לאחת מהמדינות היפות באירופה. התואר מוכר על ידי האיחוד האירופי ובארץ.

אולי יעניין אותך גם לקרוא על:

 

חזרה ללימודי רפואה בחו"ל

מלא את הטופס ואנו נחזור אליך
לימודי רפואה בחו"ל הפכו בשנים האחרונות לאופציה רלוונטית עבור ישראלים רבים המעוניינים להתחיל לימודי רפואה אך הדרישות הגבוהות ומספר המקומות המצומצם באוניברסיטאות בישראל מרתיע אותם. בעזרת המכינה ללימודי רפואה של מדיקל דוקטור, בניהולו של ד"ר משה כהן, תוכלו להתקבל לאוניברסיטאות ברחבי העולם בשלל תחומי הרפואה : לימודי רפואה כללית, לימודי וטרינריה, לימודי רפואת שיניים ולמעשה להגיע לתוצאת הרצויה - תואר הד"ר. המכינה לרפואה מאפשרת לכם להתקבל לפקולטות שונות ברחבי אירופה: לימודי רפואה באיטליה, לימודי רפואה בהונגריה ועוד שלל פקולטות המכילות תוכניות שונות ללימודי רפואת שיניים ווטרינריה.